Преди няколко дни един миниван развенча стотици модели спортни коли и се класира в Топ 10 за всички времена в престижната класация за най-бърза обиколка за шосейни автомобили на пистата Нюрнбург Ринг. Ферари, Ламбургини, Бугати, Мустанг и прочие “вечни” величия в света на мотоспорта, отстъпиха пред Форд Суперван и причината е електрическото му задвижване, при това със сравнително скромните 1400 коня.
Това невероятно постижение за пореден път доказва, че електромоторите не само стартират по-бързо, но са по-добри от ДВГ даже и на миниван дори и на тежката германска писта. Затова не се чудете защо Формула 1 и ИндиКарс вече започнаха да използват хибридни двигатели в комбинация с електромотори и батерии.
Разбираема е носталгията на доста хора по ревящи мотори и мирис на бензин, но тази емоция не може да отмени рационалното осъзнаване, че ДВГ вече слизат от пиедестала, безмилостно измествани от електромобилите. Сега те са 1/4 от продажбите в света, догодина ще са 1/3, а скоро след това ще станат вече мнозинство.
Такъв е животът, естественият отбор не спира и само най-добрите оцеляват, а ние всички само печелим от това.











Вашият коментар
Трябва да влезете, за да публикувате коментар.